Sprzedaż używanych spółek z o.o.

Od niedawna w wielu firmach pojawia się nowa usługa, którą jest sprzedaż używanych spółek z o.o.. Opcja ta polega na tym, że spółki, które w przeszłości prowadziły lub nadal prowadzą aktywną działalność gospodarczą, są odsprzedawane do osób, które są nimi zainteresowane.

Spółki oferowane na sprzedaż w większości przypadków posiadają dobrą historię finansową, a niektóre są bardzo dobrze prosperującymi jednostkami, które rozwijają się, osiągają zyski, aczkolwiek ich dotychczasowi właściciele już nie chcą ich prowadzić, bądź myślą o zmianie branży.

Decydując się na tego typu transakcję, należy uważać przed dokonaniem zakupu i bardzo dokładnie przeanalizować sprawozdania finansowe danej firmy, aby móc wykluczyć ewentualne długi i brak płynności finansowej, które wraz z zakupem, przejdą na nowego właściciela.

Sprzedaż używanych spółek z o.o. staje się w Polsce coraz bardziej popularną opcją, którą w swojej ofercie posiada coraz więcej firm zajmujących się prowadzeniem bądź zakładaniem działalności gospodarczych.